Březen 2020

Co nás v březnu čeká a nemine?

Kurzy a workshopy v Brně

Letošní březen máme opravdu na pilno. Už tento víkend v neděli pořádáme základní kurz nošení pro rodiče malých miminek i těhotné a nastávající tatínky v krásné nové dětské kavárně MAMA KAFE v Brně. Účastníci se s námi naučí základní úvaz, tzv. kříž s kapsou uvnitř, který je vhodný (když se správně uváže) úplně pro všechny, od nedonošeňátek až po velká batolata. Pár volných míst ještě máme. Podrobnosti zde.

Tento měsíc nás pak v MAMA KAFE čeká ještě jedna akce, a to 21.3. workshop nošení na zádech, kde se budeme učit hlavní způsoby „nahození“ miminka na záda. Když zvládnete tohle, zvládnete už všechno!

Necháme se okouzlit

No a samozřejmě nesmíme vynechat ani pozvánku na Kouzlo nošení 14. března 2020. Tahle akce je pro všechny rodiče malých dětí (i ty nastávající), ať už nosí nebo ne. Událost je zaměřena celkově na kontaktní rodičovství. Samozřejmostí tak jsou přednášky a workshopy na různá témata související s nošením a kontaktním rodičovstvím. Jako účastníci bychom se rádi podívali na přednášku „Objevte kouzlo zvládání dětských emocí i vy“ (Bc. Adriana Nováková) nebo třeba „Křehká mateřská psychika“ (Veronika Kubrychtová, Úsměv mámy), ale vzhledem k tomu, že se nám to kryje s naším programem, můžeme jen doufat, že budou k dispozici nahrávky z přednášek.

A na co se můžete těšit od nás? Kuba má připravený speciální workshop pro tatínky, kde se tátové budou moct naučit základní úvaz – kříž s kapsou uvnitř a zjistí, že nošení není žádná věda. Ve 14.15 si pak v sále Tower I. můžete poslechnout Kubovu přednášku „Jak se drsnej chlap nebál nosit“. Verča vás pak na svých workshopech naučí úvazy s krátkým šátkem nebo základní úvaz pro nošení na zádech – batoh.

Máme i jiné koníčky

Náš život není zaplněn jen nošením a tak náš čekají i jiné, nenosící (a nerodičovské) akce. Jedna z těch nejdůležitějších, o které se u nás doma mluví už několik měsíců, je brněnský Masaryk run, na kterém bude Kuba jako závodník startovat v závodě koloběžek. Pokud nemáte na 28. března program, přijeďte se podívat na Masarykův okruh. Pokud nechcete závodit v běhu, koloběhu nebo na inline bruslích, nevadí. Myslíme si, že bude i tak na co koukat! A závodníci budou rádi za povzbuzení fanoušků.

Jaký bude váš začátek jara?