Co nabízíme

Přemýšlíte o tom, že byste začali nosit své dítě v šátku (nebo nosítku), ale trochu váháte, zda to zvládnete? Nebo už nosíte a potřebujete se ujistit, že to děláte správně? Pak čtěte dál a dozvíte se, jak vám můžeme pomoci.

táta s miminkem v šátku

Jaké služby nabízíme?

Individuální kurzy nošení dětí

Základní kurz nošení v šátku pro začátečníky obsahuje výuku základního vertikálního úvazu (kříž s kapsou uvnitř). Naučíte se úvaz zakončovat ambulantním uzlem, případně kroužkem. Popovídáme si spolu o tom, proč je nošení tolik prospěšné, jaké jsou základní podmínky pro správné nošení a jak poznat kvalitní nosící pomůcku. Základní kurz nošení v šátku absolvujete pod vedením Veroniky, která je certifikovanou lektorkou nošení. V případě, že kurz chcete absolvovat v páru, je možné (a velmi vhodné) se domluvit i na účasti Jakuba, který vnese do kurzu i svůj vlastní chlapský pohled na nošení. Po kurzu je možné si šátek za příplatek zapůjčit. Kurz je vhodný i pro těhotné a nastávající tatínky, nácvik úvazu probíhá s panenkou s podobnými rozměry a hmotností jako má čerstvě narozené miminko. Základní kurz nošení trvá zhruba 2 hodiny. 

Nestačí Vám klasický úvaz kříž s kapsou uvnitř? Chcete umět používat ring sling nebo se naučit další úvazy? Potřebujete dítě nosit na zádech a nevíte, jak na to? Nebo si jen nejste jistí, zda máte úvaz správně?  Ozvěte se námdomluvíme se individuálně, jaká bude náplň Vašeho kurzu.

Jste tatínek a chcete se vázání šátku naučit radši od muže? Chcete znát chlapské finty, jak na to? Kuba Vám rád pomůže, nebojte se mu napsat. 

Individuální poradenství probíhá u Vás doma, příp. na jiném místě, kde vám to vyhovuje a cítíte se tam příjemně (v kavárně nebo např. v parku). Nabízíme prostory v RC MaTáTa Husovice i pro individuální poradenství. 

Online poradenství 

Individuální poradenství nově nabízíme i formou online komunikace prostřednictvím Skype nebo Messengeru. V případě, že byste chtěli tuto formu poradenství využít, ozvěte se nám nejlépe do zpráv nebo přes kontaktní formulář (viz Kontakt) a domluvíme si podrobnosti (jako termín a čas, náplň poradenství, apod.). Pokud nemáte vlastní šátek, nevadí. Jestli jste z Brna nebo blízkého okolí, můžeme vám ho přivést až domů. Skvělých kousků pro začátečníky máme na výběr dost.

Skupinové kurzy nošení dětí

Nabízíme také skupinové kurzy nošení, od základních kurzů nošení, až po nádstavbové workshopy (např. vázání na záda, úvazy s krátkým šátkem). Většina workshopů trvá cca tři hodiny. Skupinové kurzy pořádáme v Brně v kavárně MAMA KAFE a v RC Matáta Husovice. Aktuální témata a termíny najdete zde.

Chci vědět, kolik stojí poradenství nebo kurz

Chci si o vás něco přečíst

Chci se vám ozvat