Recenze na Omniferu Inception 025

Esence Omnifery

Složení: 70% egyptská bavlna, 30% extra jemná merino vlna
Gramáž: 290g/m² před praním (podle údajů výrobce)

Tak tady patří prozradit jedno smutné tajemství. Tenhle kousek si Kuba nevyzkoušel ani jednou jedinkrát. A jak by mu slušel! Myslím, že by se vám všem jeho fotky v téhle krásné růžovce velmi líbily 😀 Berinka ale byla při testování téhle merinové Omnifery nekompromisní a nechala testovat jenom mě. Takže tahle recenze je jen a jen moje. 

Před tím než začnu psát nějakou recenzi, většinou se jdu podívat na stránky nebo facebook výrobce, abych zjistila, co o svém šátku píše jeho stvořitel. Nejinak tomu bylo dnes. Tenhle šátek byl vydaný v dubnu roku 2019 jako šátek „pro všechny v barvě Omnifery“. Tak se na to pojďme podívat. 

Opravdu pro všechny?

Když pomineme cenu, která milovníkům low cost šátků (pozn. prostě takových těch šátků typu „za málo peněz, hodně muziky“) asi radost neudělá (retail vel. 6 byl 5790 CZK), můžeme s přivřením oka říct, že je to šátek opravdu pro všechny. Pro všechny mámy, které mají rády růžovou. Tátové z barvy asi nadšení nebudou. Myslím, že je neobměkčí ani skutečnost, že je to odstín značky Omnifera.

Ale jinak by se dalo říct, že je Inception 025 s 30% podílem merino vlny použitelný od miminka až po batole. Berinčiných deset kilo zvládl úplně s přehledem, dokonce i v obyčejném batohu. Myslím, že i dalších pět kilo navíc  by neznamenalo žádný problém. Na novorozence bych ho úplně nedoporučila, tedy alespoň ne začínajícím nosičkám (nebo nosičům :-D). Na to je ho trochu „moc do ruky“. Ale jakmile miminko trochu povyroste (což bude rychlostí blesku – všichni víme, jak čerstvě narozené miminko roste přímo před očima), směle do něj.

Smetanová magenta – je to praktické?

Barva šátku je fakt výrazná. Řekla bych, že musí slušet všem. Nebo alespoň skoro všem 😀 Na denním světle se šátek pyšní tmavě růžovým sytým odstínem (ti znalí ví, že se tomuto odstínu růžové říká „magenta“ a svůj název získala v roce 1859 na počest italsko-francouzského vítězství v bitvě u Magenty – toliko k naučnému okénku o barevných odstínech :-D) v kombinaci se smetanovou. Barevná kombinace je opravdu oku lahodící. Co už by ale tak hezky nevypadalo, by byly skvrny na smetanové straně šátku způsobené neposedným batoletem, které chce neustále nahoru a dolů a tím taky svýma zablácenýma botičkama dává šátku celkem zabrat. No, ale to už je riziko světlých šátků. Někdo je z důvodu nepraktičnosti nenosí, někomu jeto fuk. Já osobně si myslím, že by byla škoda některé šátky nenosit jen z tohoto důvodu a tak se světlejším odstínům vyloženě nebráním. Jen je prostě nosím tehdy, když vím, že je menší pravděpodobnost ušpinění. Takže na procházku rozbahněným lesem bych ani tento šátek nebrala, ale k rozbití městské šedi myslím poslouží dokonale i bez úhony. No a když se náhodou ušpiní, tak pořád existuje možnost ho vyprat. 

Tlusťoch nebo pavučinka?

Šátek se řadí mezi středně tlusté šátky (nebo středně tenké? Já nikdy nevím, jak se to správně dělí :-)). Na mě jako  na milovníka tenoučkých pavučinek typu Hermiony od Vatanai je ale tahle Omni už trochu moc „tlusťoch“. Ale nebojte, žádná deka to není. Jen já už mám poněkud zkreslené vnímaní. Jinak je šátek velmi příjemný, takový krásně nadýchaný, jen se do něj zachumlat a usnout. Vazba se zdá vcelku odolná, náchylně na očka nevypadá. Pracuje se s ním dobře, jen je potřeba počítat s tím, že při vázání trošičku klouže. Ale není to nic hrozného. V úvazu pak drží krásně! 

Takže co dodat závěrem? Pokud chcete nosit větší miminko nebo batole, máte už vázání do šátku alespoň trochu v ruce, líbí se vám výrazné odstíny růžové a nevadí vám světlá strana šátku, tak by se vám tahle Omnifera mohla zalíbit. Mně se lbí taky. Jen tam prostě nepřeskočila jiskra. Takže láska to není.  Škoda.

Omnifera Inception 025

Obrázek 6 z 6

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *