Recenze na slovenský Elirile Flowind Genziana

Elirile Flowind Genziana – podzimní krasavec z Púchova

Složení: 65 % česaná biobavlna, 14 % merino, 14 % viskóza, 7 % polyamid

První recenze na našem webu je tu! Nebojte se, naše staré recenze z FB se tady časem taky objeví. Ale přece jen jsme chtěli dát na náš nový web taky nový obsah.  Tenhle testovací kousek, který u nás bydlel skoro měsíc, jsme si oba dva zamilovali (u Berinky jsme nějaké extra kladné pocity k tomuto šátku neshledali, ale ona teď radši běhá, než chodí, tak se asi není čemu divit :-D).

Tohle testování bylo naší první zkušeností se slovenskou značkou EliriLE woven wraps, za kterou stojí lékařka a máma dvou dětí Lucia Metelková. Ještě nedávno byla značka EliriLE tajemná (jako hrad v Karpatech, chtělo by se říct), protože najít o ní nějaké informace nebylo zrovna jednoduché. V současnosti má ale značka EliriLE krásné stránky a eshop, na kterých si můžete tyto slovenské skvosty prohlédnout.  Větší podrobnosti však na stránkách nehledejte.

Nosná pavučinka – oxymoron nebo skutečnost?

No a teď už k samotnému testovacímu kousku. Jak jsem psala výše, my jsme se do něj s Kubou zamilovali. Barevná kombinace je opravdu nádherná, vínová s tmavěmodrou krásně vynikne. Vyloženě ve mě evokuje podzim. Vzor kytiček sice není ani pro mě, ani pro Kubu jeden z oblíbených, ale na tomhle šátku jsou kytičky krásně decentní a celé to působí fakt nenásilně. Šátek je opravdu tenký, dalo by se říct až průsvitný. Člověk by nečekal, že může s přehledem unést naši skoro dvouletou a téměř desetikilovou Berinku. A ono jo, unesl ji opravdu bez problému.  I když je pravda, že za celou dobu testování, v šátku určitě nebyla déle než hodinu. Přesto mi tenhle EliriLE připomněl legendární pavučinky od české značky Vatanai, která je na tenoučké šátky odporující zákonům gravitace přímo specialista.

Malé minus – komplikace pro začátečníky

Pro malá miminka je tenhle šátek ideální.  Tenoučký, měkký, poddajný. V létě se v něm určitě potit nebudete. Jediné jeho minus je klouzavost. Klouže opravdu dost. Tudíž šátek nedoporučuji úplným začátečníkům, kteří by mohli s klouzavostí poněkud bojovat. K navázání tohoto krasavce to chce ruce, které už párkrát miminko navázaly a už se neklepou při každém navázání. 

Pro nás je tenhle šátek opravdu unikát – příjemný, tenký, nosný, měkký, krásný. Dokonce jsme se na něm shodli oba dva, což se zas tak často nestává. Doufáme, že se k nám ještě někdy dostane. Tentokrát by mohl už zůstat.

EliriLE v Brně?

Pokud jste zvědaví i na další šátky od téhle značky a rádi byste si je osahali osobně, sledujte stránku Den nosících tatínků. S největší pravděpodobností se totiž EliriLE woven wraps objeví na letošním pátém ročníku téhle nosící akce v Brně. Ale pšt! Zatím je to tajné 🙂 

Verča

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *